Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy v Brně, malování, kreslení – tvořte společně s námi

Základy malby – Olejomalba 12. – 13. 9. 2020

IMG_0588

Olejomalba je často považována za techniku starých mistrů. Techniku, kterou se dá namalovat téměř cokoliv na tisíc způsobů (z tuby, ředěné, štětcem a jiné). Pigment mícháme s olejem a můžeme tak obdivovat krásnou hladkou konzistenci bez viditelných tahů štětcem a se zářivými barvami.
Přijďte s námi nahlédnout do tajů této mistrovské techniky a přiblížit se mistrům malířského světa.
Během kurzu si společně s lektorem ukážeme různé techniky práce (alla prima, lazura .. ), projdeme teorii barev, kompozici a používané materiály (i to jaké a kde si koupit).

 

Komu je kurz určen?
Všem od 15 do 99 let, kteří chtějí získat základy malby (začátečníci), nebo si své znalosti a dovednosti více prohloubit (pokročilí), odreagovat se, odpočinout si od každodenních povinností a získat nové znalosti.

Základní informace o kurzu a cenách:

Kurz proběhne v sobotu a v neděli 12. a 13. září, oba dny od 10 do 15 hodin. Kurz je dvoudenní i proto, aby měl každý účastník možnost si od práce odpočinout a olejové barvy, které delší dobu schnou, případně možnost proschnout.
Cena kurzu je 1 400 ,-.
Předběžná registrace trvá 5 pracovních dní, do té doby prosíme o uhrazení celé částky za daný kurz za osobu na účet, který vám dojde emailem jako potvrzení vaší registrace. Po uhrazení částky vám bude registrace potvrzena. Informace ohledně možné neúčasti na kurzu naleznete také v tomto email.

Na kurz je možné se pomocí registračního formuláře, přihlásit vždy do středy v týdnu před začátkem kurzu. Avšak nezoufejte, pokud jste se rozhodli na kurz přihlásit později (čt, pá před kurzem) – jednoduše mi zavolejte či pošlete email a já vám ráda sdělím, zda se kurz koná a je na něm volné místo :). 
Email: info@malujemespolu.cz, tel.: 732 356 691.

Co na kurz?
Na tento kurz jsou potřeba:
– Pracovní tričko/zástěru, jelikož budete pracovat s barvou, kterou lze z oblečení špatně vyprat.
– Plátno
– Ideálně vlastní barvy a štětce
O dalších pomůckách, které je třeba si na kurz přinést vás budeme minimálně týden před kurzem informovat emailem.

V našem ateliéru je od nás k dispozici (není tedy třeba si pořizovat vlastní, pokud nebudete tvořit hned i doma) terpentýnový olej, ředidla, různá média, erární barvy pro doplnění chybějících odstínů a štětce – ty jsou však používány všemi účastníky kurzů olejomalby a jsou tedy v odpovídajícím stavu, je proto lepší mít alespoň základní 3 štětce (kulatý malý, větší a jazýček) vlastní a ty pak doplnit štětci z ateliéru.

Počet účastníků kurzu je omezen na 8, abychom se vám mohli maximálně věnovat.

Kurzem a tedy i technikou malby olejem Vás provede náš nový lektor Milan Hulin.
A zde něco o lektorovi: Milan má za sebou studium Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění. Hraje na housle, tančí, zpívá, čte, má rád staré umění, z moderních směrů pak expresionismus a ve své tvorbě se aktuálně zabývá folklorními motivy.

Těšíme se na vás.

Více fotek naleznete v galerii.

47376574_253831811978838_3014970559646662656_n
28položka(ek) « 1 z 28 »
expired_event

This event has expired or is no longer available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso