Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy v Brně, malování, kreslení – tvořte společně s námi

„Městský“ plenér – kresba a kolorování – neděle 29. 5. 2022

Plenérem se myslí malování venku, v přírodě. V tomto kurzu budeme objevovat krásy městské krajiny, budeme kreslit či malovat zeleň, architekturu a každý si najdeme venku „to naše“, to co nás zajímá. Zkusíme si snadnější přístup pro začátečníky a mírně pokročilé – kolorovanou kresbu.
Projdeme si základy akvarelu a procvičíme si použití tohoto média. Stejně tak nás neminou základy perspektivy, kompozice a teorie barev a jejich míchání. A toho koho barvy neosloví, klidně zůstane u samotné kresby.

kolorovaná kresba

Komu je kurz určen:

Všem od 15 do 99 let, kteří si chtějí zkusit kreslit venku – zjistit co kreslit, jak a proč. Všem, kteří chtějí získat povědomí o tom jak používat vodovky či akvarel (úplní začátečníci), nebo si své znalosti a dovednosti více prohloubit (mírně pokročilí), odreagovat se, odpočinout si od každodenních povinností a získat nové znalosti.

Základní informace o kurzu a cenách:

  • Termín kurzu: neděle 29. 5. 2022
  • Čas kurzu: 10:00 – 15:00
  • Cena: 1 000 Kč
  • Kurz proběhne pouze za hezkého počasí! O konání kurzu vás budeme informovat ve středu před kurzem (snad už bude předpověď jakž takž jasná). Pokud by se kurz, vzhledem k počasí či malému počtu účastníků, nekonal, vrátíme vám zálohu.

Co na kurz:

Pokud budete chtít malovat (kolorovat nakreslené) bude se vám hodit alespoň základní sada akvarelových barev nebo úplně postačí obyčejné vodové barvy, paleta (pokud není součástí barev), štětce (tenký/silnější), blok akvarelových papírů, miska na vodu, něco na sezení a voda – na malování i na pití. K dispozici budou také materiály od nás z ateliéru, přesto doporučujeme vzít si barvy aj. vlastní, aby jste se s nimi naučili pracovat.

Na kurz je možné se přihlásit zde:

"Městský" plenér - kresba a kolorování - neděle 29. 5. 2022

We are sorry but registration for this event is now closed.

Please contact us if you would like to know if spaces are still available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso


Pro jakékoliv další info nás neváhejte kontaktovat na info@malujemespolu.cz nebo zavolat na tel.: 732356691.

Lektorka Verča Tišnovská – Malování a kreslení je můj svět, který jsem začala objevovat ve chvíli, kdy jsem poprvé udržela něco psacího v ruce. Pak přišli učitelé, kteří mě inspirovali a předali mi mnoho, a co je důležitější, vždy podpořili a nikdy neodradili. Od mámy, přes třídního učitele v první třídě až po akademické malíře z kurzů, které jsem roky navštěvovala. Po vzoru těchto laskavých lidí se snažím i já být lektorkou, která věří, že umělce máme všichni v sobě. Výtvarno jsem studovala neformálně a informálně, papírově jsem sociální pedagožka a andragožka – lektor dospělých.