Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Tvoření pro děti – Středa 15:00 – 16:30

2. 1.2021
Share Button

V tomto kurzu uvítáme všechny šikovné a malování chtivé děti, děti které rády tvoří. Cílem je užít si radost z tvorby a společně strávený čas a přitom se i něco naučit. Budeme děti učit nejen kreslení a malování, ale hlavně rozvíjet vlastní fantazii a osobnost.
Během kurzu se budeme věnovat tvorbě tužkou, uhlem, akrylem, pastelem, akvarelem, temperou atd. .. ale i netypickými technikami jako je práce se šablonou, frotáž, koláž a kombinovaná technika. Budeme se učit kompozici, využití barevnosti, vnímat světlo a stín a prostor. Budeme spolupracovat i na společných obrazech, tématu.
Umění je však individuální a proto každému ponecháme prostor na vlastní nápady, individualitu a kreativní myšlenky.

IMG_9005IMG_9161

Komu je kurz určen:
Všem od 7 do 15 let

Základní informace o kurzu a cenách:

  • Semestr: 1. Února 2021 do 30. června 2021 (svátky letos jsou 2. – 5. 4. 2021, týden 21. – 25. 6. je určen pro náhrady)
  • Čas kurzu: Středa 15:00 – 16:30
  • Počet lekcí: 20 lekcí
  • Cena: 3 200 Kč
  • pro přihlášení prosím využijte formulář na této stránce, email nebo telefonní číslo

Nabízíme, v případě volných míst, možnost přihlásit se i na jednotlivé lekce. Cena jednorázové lekce je 160 Kč. Je nutné se dopředu přihlásit na email info@malujemespolu.cz nebo na telefonním čísle 732 356 691.
Pokud jsou volná místa, pak je možné se do kurzu přihlásit i v jeho průběhu – cena vám pak bude snížena o lekce, kterých jste se neúčastnili.

Počet účastníků kurzu je omezen na 8, abychom se vám mohli maximálně věnovat.
Jednotlivé lekce jsou přizpůsobeny přímo na míru potřebám skupiny.

Co na kurz:

Do části kurzu věnující se kresbě nebudete potřebovat nic, vše je k dispozici v ateliéru. Na část, kde se budeme věnovat malbě je vhodné mít vlastní barvy a štětce a hlavně podklad pod malbu (plátno) – s těmito pomůckami vám však lektorka ráda poradí, až se na dané techniky dostane.

Věci je možné si nechávat uložené v ateliéru. Také je možné k doplnění využít erární barvy, které v ateliéru máme, štětce a některé specifické pomůcky.

Lektorka Zuzka Aligerová – Již od předškolních let jsem ráda čmárala a od 5 let jsem docházela na ZUŠ zde v Brně. Vedl mě malíř Miloš Kříž. Ateliér jeho a jeho ženy navštěvuji do dneška, získala jsem zde základy kresby, malby, portrétní i figurální kresby a dalších výtvarných technik. Také jsem absolvovala různé výtvarné a řemeslné kurzy v SVČ Lužánky, kde mě nejvíce přitáhla asi keramika. Od 15-ti let jsem pak učila výtvarné kurzy, keramiku, příměstské tábory a jiné řemeslné aktivity v rámci několika poboček SVČ Lužánky i v rámci jiných institucí. Kromě studia biomedicínské techniky mám za sebou studium Pedagogiky Volného Času na PdF MU. Aktuálně studuji DUA na SUSG Jihlava. Také jsem členem skupiny ilustrátorů Hearts of Creation, účastním se různých výtvarných akcí a tvořím vlastní tvorbu. Ta spočívá v analogové malbě a kresbě. Ráda zkouším nové věci, experimentuji, kombinuji vše, co už jsem se v životě naučila (a stále se učím :)) a hledám tu nejlepší techniku pro dané téma, motiv, zadání či vlastní myšlenku. Baví mě i prostorová tvorba, ilustrace a poslední dobou hodně láká klasická grafika.
Většina mojí tvorby vychází z reality a z toho, co vidím a žiji. Zobrazuji realitu buď přímo nebo s přídavkem vlastní fantazie, vnitřních pocitů a nálad. Baví mě zpracovávat, co nám svět nabízí, hlavně navždy fascinující příroda i „um“ člověka a pak, co vyvolává pohled na svět a děj kolem nás v mojí vlastní hlavě.
Mimo vlastní tvorby kreslím ilustrace a loutky do školky, kde také pracuji. Ve volném čase lezu po skalách, s oblibou se brouzdám přírodou, čtu a pěstuji masožravky.
Sic nemám primárně vystudovanou uměleckou školu, věřím, že roky u manželů Křížových spolu s technickým vzděláním, nadšením, sebevzděláváním a láskou k umění i učení se ukazují jako dobrý základ do života lektora :).
Něco z mé osobní tvorby můžete prohlédnou zde: Portfolio/Web Zuzana Aligerová
Mě samotnou si zase můžete prohlédnout zde :): Kresba zátiší v pořadu Dobré ráno na České televizi

Na kurz je možné se přihlásit zde:

Tvoření pro děti - středa 15:00 - 16:30

Cena: 3,200 Kč

Začátek: 15:00
Konec: 16:30

Adresa:
1. patro
Dvořákova 13
Brno, Jihomoravský
602 00
Czechia
Zobrazit na mapě

Registrační údaje

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso

KORONAVIRUS – opatření – fungování ateliéru:
Vzhledem k aktuální situaci se musíme řídit pravidly nastavenými naší vládou skrz program PES. Je tedy možné, že kurz bude muset při stavu PES 4 a 5 být zrušen a to pro osobní setkání. Kurzy se snažíme nahradit formou online lekcí, tedy zadáním úkolu písemnou formou i s postupem nebo video návodem na doma skrz platformu Discord či email a také plánujeme, v případě jak to bude možné vzhledem k počasí (kterého bychom se tento semestr měli dočkat snad brzy :)), možnost nahrazení lekcí venku, v plenéru, případně intenzivně o víkendu. V každém případě ale dáváme přednost osobnímu setkání, tedy jakmile to bude možné a bude status PES 3 a nižší kurzy proběhnou normálními setkáními v ateliéru.
Také je možné domluvit se na individuálních platbách. Prosím, pro jakékoliv info, nebojte se nám napsat na info@malujemespolu.cz nebo zavolat na tel.: 732356691.

Fotky z předchozích kurzů naleznete v naší galerii.

27položka(ek)