Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy v Brně, malování, kreslení – tvořte společně s námi

Základy perokresby – Intenzivní kurz 20.6.2021, 17:00 – 20:00

 

Tuto v minulosti velmi oblíbenou kreslířskou techniku se u nás naučíte na intenzivním kurzu, kde vás zasvětíme do tajemství světel a stínů tvořených pouhými čarami. Postupně se ponoříme do linek hustých i slabších, tak abyste poznali, jak díky tomu docílit jemných přechodů. Perokresba se skvěle hodí na kreslení venku i uvnitř, na rychlé skici i propracované kresby, doma i v plenéru.
Během 3hodinnového kurzu si vysvětlíme základy práce s tuží a perem, pokládání čar a další možnosti vyjádření v černobílém světě inkoustu. Za hezkého podvečera vyrazíme z ateliéru ven do přilehlého prostoru kreslit život ulice, za počasí nepříznivého si techniku procvičíme na zátiší v ateliéru.

IMG_3391

Komu je kurz určen:

Všem od 15 do 99 let, kteří chtějí získat základy malby (úplní začátečníci), nebo si své znalosti a dovednosti více prohloubit (mírně pokročilí), odreagovat se, odpočinout si od každodenních povinností a získat nové znalosti.

Základní informace o kurzu a cenách:

  • Termín kurzu: Neděle 20.6.2021
  • Čas kurzu: 17:00-20:00
  • Cena: 600 Kč

Co na kurz:

Na kurz se vám bude hodit alespoň základní sada akvarelových barev, štětce (tenký/silnější), blok akvarelových papírů, miska na vodu, něco na sezení a voda – na malování i na pití. K dispozici budou také materiály od nás z ateliéru, přesto doporučujeme vzít si barvy aj. vlastní, aby jste se s nimi naučili pracovat.

Lektorka Zuzka Aligerová – Již od předškolních let jsem ráda čmárala a od 5 let jsem docházela na ZUŠ zde v Brně. Vedl mě malíř Miloš Kříž. Ateliér jeho a jeho ženy navštěvuji do dneška, získala jsem zde základy kresby, malby, portrétní i figurální kresby a dalších výtvarných technik. Také jsem absolvovala různé výtvarné a řemeslné kurzy v SVČ Lužánky, kde mě nejvíce přitáhla asi keramika. Od 15-ti let jsem pak učila výtvarné kurzy, keramiku, příměstské tábory a jiné řemeslné aktivity v rámci několika poboček SVČ Lužánky i v rámci jiných institucí. Kromě studia biomedicínské techniky mám za sebou studium Pedagogiky Volného Času na PdF MU. Aktuálně studuji DUA na SUSG Jihlava. Také jsem členem skupiny ilustrátorů Hearts of Creation, účastním se různých výtvarných akcí a tvořím vlastní tvorbu. Ta spočívá v analogové malbě a kresbě. Ráda zkouším nové věci, experimentuji, kombinuji vše, co už jsem se v životě naučila (a stále se učím :)) a hledám tu nejlepší techniku pro dané téma, motiv, zadání či vlastní myšlenku. Baví mě i prostorová tvorba, ilustrace a poslední dobou hodně láká klasická grafika.
Většina mojí tvorby vychází z reality a z toho, co vidím a žiji. Zobrazuji realitu buď přímo nebo s přídavkem vlastní fantazie, vnitřních pocitů a nálad. Baví mě zpracovávat, co nám svět nabízí, hlavně navždy fascinující příroda i „um“ člověka a pak, co vyvolává pohled na svět a děj kolem nás v mojí vlastní hlavě.
Mimo vlastní tvorby kreslím ilustrace a loutky do školky, kde také pracuji. Ve volném čase lezu po skalách, s oblibou se brouzdám přírodou, čtu a pěstuji masožravky.
Sic nemám primárně vystudovanou uměleckou školu, věřím, že roky u manželů Křížových spolu s technickým vzděláním, nadšením, sebevzděláváním a láskou k umění i učení se ukazují jako dobrý základ do života lektora :).
Něco z mé osobní tvorby můžete prohlédnou zde: Portfolio/Web Zuzana Aligerová
Mě samotnou si zase můžete prohlédnout zde :): Kresba zátiší v pořadu Dobré ráno na České televizi

Na kurz je možné se přihlásit zde:
expired_event

This event has expired or is no longer available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso

Pro jakékoliv další info, neváhejte nás kontaktovat na info@malujemespolu.cz nebo zavolat na tel.: 732356691.