Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy v Brně, malování, kreslení – tvořte společně s námi

Workshop s hennou – Neděle 22. 8. 2021

Henna je přírodní barvivo, kterým se barvila kůže i vlasy už odpradávna. Na tomto workshopu si vyzkoušíme jak se taková henna před aplikací připravuje, uděláme si návrh vlastního tetování a naučíme se malovat hennou na kůži. A protože henna vyžaduje i svůj čas na to, aby dostatečně uschla, budeme mít i prostor na povídání a relax třeba u šálku čaje či kávy :). Prostě pohodové odpoledne!

henna

Budeme používat ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNOU HENNU (oranžové až tmavě hnědé barvy), ale to neznamená, že se nemůže vyskytnout případná kožní reakce. Proto prosím zvažte, zda nemáte citlivější pokožku. Účast na workshopu je na vlastní zodpovědnost.

Henna vydrží na kůži stejně sytá jako bezprostředně po aplikaci asi 48 hod., poté bledne. Celkově se na kůži udrží cca 7-10 dní, odstranit lze vodou, mýdlem a kartáčem.

Komu je kurz určen:

Všem od 15 do 99 let, kteří chtějí mít krásnou ozdobu na těle. Nedoporučujeme lidem s citlivější pokožkou.

Základní informace o kurzu a cenách:

  • Termín kurzu: Neděle 22. 8. 2021
  • Čas kurzu: 13:00 – do cca 16:00
  • Cena: 400 Kč

Co na kurz:

Na kurz si vemte oblečení, které můžete zašpinit (henna nemusí jít dobře vyprat!). Myslete také na to, kde budete chtít Vaše tetování mít a podle toho přizpůsobte výběr oblečení. Hodit se vám budou také gumové rukavice.

Na kurz je možné se přihlásit zde:

expired_event

This event has expired or is no longer available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso

Pro jakékoliv další info nás neváhejte kontaktovat na info@malujemespolu.cz nebo zavolat na tel.: 732356691.

Lektorka Verča Tišnovská – Malování a kreslení je můj svět, který jsem začala objevovat ve chvíli, kdy jsem poprvé udržela něco psacího v ruce. Pak přišli učitelé, kteří mě inspirovali a předali mi mnoho, a co je důležitější, vždy podpořili a nikdy neodradili. Od mámi, přes třídního učitele v první třídě až po akademické malíře z kurzů, které jsem roky navštěvovala. Po vzoru těchto laskavých lidí se snažím i já být lektorkou, která věří, že umělce máme všichni v sobě. Výtvarno jsem studovala neformálně a informálně, papírově jsem sociální pedagožka a andragožka – lektor dospělých.
Moje vlastní tvorba je zatím ve fázi ochutnávání a zdokonalování se ve všech možných technikách, které mě baví a zajímají. Jde především o akvarel, jehož jemnost je překrásná i sofistikovaná zároveň, pak kresba – tužkou, uhlem ale i pastelem, malba akrylem či olejomalbou, přičemž poslední dvě techniky jakoby stály přímo naproti jemnému akvarelu, oproti němu lze barvu nanášet špachtlí a znásobit tak tuhost a plasticitu ztvárněného námětu. Ve výčtu užívaných technik vidím paralelu s vlastní touhou po tom, mít kolem sebe věci vyvážené a harmonické. A také v tomto životě neustrnout, neustále se učit a nacházet nové věci, též myslet “out of box” takříkajíc, proto si zkouším najít cestu i k pc grafice. Trénuji se na zakázkách od lidí, kteří si často přejí nějaký obraz podle předlohy, ve volných chvílích pracuji na všem živém i stoickém kolem mě a v neposlední řadě se momentálně učím i na dálkové akademii v Jihlavě. Mám zvláště v oblibě kresbu lidského těla, aktů, portrétů stejně tak jako přírody kolem nás či jakýchkoliv starších předmětů, které mají v sobě kus duše. Ze světa vážených umělců mi nejvíce přirostli k srdci Claude Monet a jeho ranější tvorba, Egon Schiele a jeho rozvlněné odvážné akty, Wiliam Turner a jeho úchvatné akvarely nebo také Frida Kahlo, z velké části kvůli její nátuře a odvaze.