Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Workshop háčkování vol.I

30. 1.2021

čelen čepice 2

Na tomto workshopu se naučíte základní techniky háčkování, abyste si mohli doma vytvořit své vlastní výrobky. Řetízek, krátký/polodlouhý/dlouhý sloupek a magický kroužek. Tyto techniky jsou základem pro většinu výrobků. Na kurzech budeme vyrábět čepice/čelenky, košíky do domácnosti, velikonoční výzdobu a dámské kabelky. Každý čtyřhodinový workshop (21. 2., 21. 3., 18.4.2021) bude věnovaný jednomu výrobku. Přihlášení na workshop lze také přes facebookovou událost https://www.facebook.com/events/456935685689045.

Podrobný popis workshopu:

Na tomto workshopu si vyrobíme kulíšek (véčkový vzor) nebo čelenku z příze Tulip Big.  Oba výrobky budeme dělat ve velikosti na dospělého člověka. Pokud byste chtěli háčkovat výrobek pro dítě, je nutné znát hloubku a obvod hlavy.  Jedná se o přízi akrylovou s antipilingovou úpravou. To znamená, že výrobek se nebude žmolkovat. Příze se dá koupit na různých webech. Například:

https://www.mojegalanterka.cz/prize/tulip-big

https://www.prohackovani.cz/vyhledavani/?string=příze+tulip+big

Čepice se dá udělat jednobarevná, nebo více barevná. Pokud se rozhodnete udělat čepici z jedné barvy, jsou potřeba dvě klubíčka příze Tulip big. Pokud se rozhodnete pro trojbarevnou, je potřeba tři klubíčka. Pokud budete chtít chlupatou bambuli, dá se koupit na výše zmíněných webech, nebo se dá vyrobit ze stejné barvy jako výsledná čepice. Čepice je dost hřejivá, není potřeba ji podšívat. Na čepici se naučíte magický kroužek, pevné oko, řetízkové oko a krátký sloupek. Potřebujete háček ve velikosti 7 a 10 mm a nůžky. Aby se Vám lépe počítali oči (abyste nemuseli počítat nebo abyste se neztráceli v průběhu hačkování), je možné si donést ještě označovače, ale nejsou nutné.

Komu je kurz určen:

Kurz je určen začátečníkům a mírně pokročilým.

Základní informace o kurzu a cenách:

  • Čas kurzu: Neděle 21. 2. 2021 13:00 – 17:00
  • Cena: 600 Kč
  • pro přihlášení prosím využijte formulář na této stránce, email, telefonní číslo nebo se přihlašte přes facebookovou událost https://www.facebook.com/events/456935685689045.

Je nutné se dopředu přihlásit na email info@malujemespolu.cz nebo na telefonním čísle 732 356 691.

Co s sebou na kurz:
Na kurz je potřeba materiál (pokyny k tomu, co a kde zakoupit Vám pošleme v dostatečném předstihu do emailu).

Kurzem Vás provede lektorka Monča Weiterová

„Vytváření různých věcí a dárků mě vždycky bavilo. Ráda zkouším různé techniky. Hačkování jsem se naučila na základní škole, ale uměla jsem jen základy. V dospělosti se chtěla znovu naučit a zlepšit se v hačkování. Před 3 roky jsem znovu začala a postupně se zdokonaluji. Zkouším různé složitější postupy. Nejvíce hačkuji čepice, čelenky a dětské hračky. Na kurzech Vás naučím základní techniky, abyste si mohli sami(y) doma tvořit své vlastní výrobky. Řetízek, krátký/polodlouhý/dlouhý sloupek a magický kroužek. Tyto techniky jsou základem pro většinu výrobků. Když něco netvořím, tak si ráda zacvičím jögu nebo si přečtu knihu.“

Workshop háčkování vol. I - 21. 2. 2021

We are sorry but registration for this event is now closed.

Please contact us if you would like to know if spaces are still available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso

KORONAVIRUS – opatření – fungování ateliéru:
Vzhledem k aktuální situaci se musíme řídit pravidly nastavenými naší vládou skrz program PES. Je tedy možné, že kurz bude muset při stavu PES 4 a 5 být zrušen a to pro osobní setkání. Kurzy se snažíme nahradit formou online lekcí, tedy zadáním úkolu písemnou formou i s postupem nebo video návodem na doma skrz platformu Discord či email a také plánujeme, v případě jak to bude možné vzhledem k počasí (kterého bychom se tento semestr měli dočkat snad brzy :)), možnost nahrazení lekcí venku, v plenéru, případně intenzivně o víkendu. V každém případě ale dáváme přednost osobnímu setkání, tedy jakmile to bude možné a bude status PES 3 a nižší kurzy proběhnou normálními setkáními v ateliéru.
Také je možné domluvit se na individuálních platbách. Prosím, pro jakékoliv info, nebojte se nám napsat na info@malujemespolu.cz nebo zavolat na tel.: 732356691.