Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy v Brně, malování, kreslení – tvořte společně s námi

Workshop háčkování – Neděle 13.6.2021

Na tomto workshopu si vyrobíme háčkované ovocné podtácky. Naučíte se při tom základní techniky hačkování (magický kroužek, krátký sloupek, dlouhý sloupek a pevné oko), které jsou základem pro většinu výrobků, tak abyste si mohli doma vytvořit své vlastní výrobky.
cxvb

Na tento „úvodní“ workshop budou navazovat workshopy i na podzim a bude možné si vyrobit všemožné různé doplňky.

Komu je kurz určen:

Tento kurz je určený pro úplné začátečníky.

Základní informace o kurzu a cenách:

  • Čas kurzu: Neděle 13.6.2021 
  • Čas kurzu: 13:00 – 17:00
  • Cena: 600 Kč

Co s sebou na kurz:
Na kurz je potřeba materiál, dle seznamu zde:
– přízi – materiál je na vás, já ale doporučuji bavlnu nebo akrylovou přízi s antipilingovou úpravou, velikost háčku 2,5 – 4 mm, barva podle toho jaké ovoce bude chtít háčkovat, od každé barvy stačí jedno klubíčko (tip, kde nakoupit příze: https://www.prohackovani.cz/bavlnene-prize/https://www.prohackovani.cz/camilla_vh/  (moje oblíbená, netřepí se u hačkování, velký výběr barev), https://www.mojegalanterka.cz/prize/camilla)
– háček – dle Vámi zvolené příze, pokud je rozsah háčku jako například u Camilly 2,5 – 3,5 mm, doporučuji si pořídit aspoň dvě velikosti háčku, např. 3 a 3,5 mm, každému se hačkuje lépe jinou velikostí, čím menší háček tím je výrobek tužší, čím větší velikost, tím je výrobek „ohebnější“ a má větší mezery
– tupou jehlu na zapošití konců
– označovače (volitelné)
– nůžky

Vzhledem k tomu, že je kurz určen pro začátečníky a tedy očekáváme, že se možná budete ztrácet ve světě háčku a přízí, tak po přihlášení od nás obdržíte email s detailnějšími popisy potřebného materiálu a pomůcek. A také kontakt na lektorku, pokud by bylo třeba se na něco ohledně materiálu ještě doptat.

Kurzem Vás provede lektorka Monča Weiterová: „Vytváření různých věcí a dárků mě vždycky bavilo. Ráda zkouším různé techniky. Hačkování jsem se naučila na základní škole, ale uměla jsem jen základy. V dospělosti se chtěla znovu naučit a zlepšit se v hačkování. Před 3 roky jsem znovu začala a postupně se zdokonaluji. Zkouším různé složitější postupy. Nejvíce hačkuji čepice, čelenky a dětské hračky. Na kurzech Vás naučím základní techniky, abyste si mohli sami(y) doma tvořit své vlastní výrobky. Řetízek, krátký/polodlouhý/dlouhý sloupek a magický kroužek. Tyto techniky jsou základem pro většinu výrobků. Když něco netvořím, tak si ráda zacvičím jogu nebo si přečtu knihu.“

Přihlášení na kurz:
expired_event

This event has expired or is no longer available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso

Prosím, pro jakékoliv info, nebojte se nám napsat na info@malujemespolu.cz nebo zavolat na tel.: 732356691.