Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Plenér – Brno, akvarelové pastelky – 20. 7. 2019

8. 4.2019

Léto v plném proudu a my vás srdečně zveme na kurz kresby akvarelovými pastelkami v brněnském plenéru. Akvarelové pastelky jsou jedno z mála medií, které jsou tzv. 2v1, tedy nemusíte kupovat zvlášť pastelky a vodové barvy. Díky akvarelovým pastelkám dosáhnete ve svých obrazech jak přesnost kresebného prostředku, tak lehkost a volnost malby akvarelem. V plenéru navíc s tou výhodou, že pastelkami se neušpiníme a následně nám stačí jen sklenička s vodou a štětec a obrázkům dodáme akvarelové kouzlo. 

Témat v parku máme opravdu hodně, sochy, okolní domy, krajinu, vodní plochu či květiny… Lektorka vás naučí základy perspektivy, kompozice a kresby tužkou tak, že dokážete úspěšně vytvořit téměř hotové skici, které pak následně zpracujete.  Pro ty, kteří nebudou mít s akvarelovými pastelkami žádné zkušenosti, v první části uděláme několik cvičení, aby si tuto techniku osvojili.

Základní informace o kurzu a cenách:

Kurz bude probíhat v Lužánkách, v okolí Janáčkova divadla nebo v okolí Špilberku, v závislosti na počasí. Informace o místě vám bude zaslána týden před začátkem kurzu. Kdyby bylo počasí extrémně nepříznivé budeme tvořit v ateliéru dle květinové/přírodní živé předlohy.

Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky.  Začneme v sobotu v 10 hodin a budeme končit cca v 17 hodin.

Cena je 900 Kč. V ceně je zahrnut veškerý materiál.

Počet účastníků kurzu je omezen na 8, abychom se vám mohli maximálně věnovat.

Co s sebou na kurz? 

Nadšení, hravost a ochotu naučit se něčemu novému. Vhodné je volné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně. Je vhodné vzít s sebou lahvičku na vodu (případně i vlastní štětce), deku či rozkládací stoličku, ať se můžete posadit do trávy.

Kurz povede lektorka Claudia.

fotografie z již proběhlých kurů 

11položka(ek)

Plenér akvarelovými pastelkami 20. 7. 2019

We are sorry but registration for this event is now closed.

Please contact us if you would like to know if spaces are still available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso