Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy v Brně, malování, kreslení – tvořte společně s námi

Plenér – Brno, akvarelové pastelky – 20. 7. 2019

Léto v plném proudu a my vás srdečně zveme na kurz kresby akvarelovými pastelkami v brněnském plenéru. Akvarelové pastelky jsou jedno z mála medií, které jsou tzv. 2v1, tedy nemusíte kupovat zvlášť pastelky a vodové barvy. Díky akvarelovým pastelkám dosáhnete ve svých obrazech jak přesnost kresebného prostředku, tak lehkost a volnost malby akvarelem. V plenéru navíc s tou výhodou, že pastelkami se neušpiníme a následně nám stačí jen sklenička s vodou a štětec a obrázkům dodáme akvarelové kouzlo. 

Témat v parku máme opravdu hodně, sochy, okolní domy, krajinu, vodní plochu či květiny… Lektorka vás naučí základy perspektivy, kompozice a kresby tužkou tak, že dokážete úspěšně vytvořit téměř hotové skici, které pak následně zpracujete.  Pro ty, kteří nebudou mít s akvarelovými pastelkami žádné zkušenosti, v první části uděláme několik cvičení, aby si tuto techniku osvojili.

Základní informace o kurzu a cenách:

Kurz bude probíhat v Lužánkách, v okolí Janáčkova divadla nebo v okolí Špilberku, v závislosti na počasí. Informace o místě vám bude zaslána týden před začátkem kurzu. Kdyby bylo počasí extrémně nepříznivé budeme tvořit v ateliéru dle květinové/přírodní živé předlohy.

Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky.  Začneme v sobotu v 10 hodin a budeme končit cca v 17 hodin.

Cena je 900 Kč. V ceně je zahrnut veškerý materiál.

Počet účastníků kurzu je omezen na 8, abychom se vám mohli maximálně věnovat.

Co s sebou na kurz? 

Nadšení, hravost a ochotu naučit se něčemu novému. Vhodné je volné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně. Je vhodné vzít s sebou lahvičku na vodu (případně i vlastní štětce), deku či rozkládací stoličku, ať se můžete posadit do trávy.

Kurz povede lektorka Claudia.

fotografie z již proběhlých kurů 

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

expired_event

This event has expired or is no longer available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso