Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Olejomalba – Úterý nebo Čtvrtek 17:00-20:00

11. 7.2020
Share Button

IMG_2317IMG_3859

Olejomalba je často považována za techniku starých mistrů. Techniku, kterou se dá namalovat téměř cokoliv na tisíc způsobů (z tuby, ředěné, štětcem a jiné). Pigment mícháme s olejem a můžeme tak obdivovat krásnou hladkou konzistenci bez viditelných tahů štětcem a se zářivými barvami.
Přijďte s námi nahlédnout do tajů této mistrovské techniky a přiblížit se mistrům malířského světa.
Během kurzu si společně s lektorem ukážeme různé techniky práce (alla prima, lazura .. ), projdeme teorii barev, kompozici, používané materiály (i to jaké a kde si koupit) a možnosti využití tohoto média nejen na realistických modelech, volných zadáních a zadáních od lektora, ale i na základě vaší vlastní invence, fantazie a nadšení, které jsou více než vítané :).
Kurz bude začínat teoretickým úvodem do olejomalby a potřebných pomůcek.

Tento kurz bude probíhat v Úterý nebo ve Čtvrtek od 17:00 do 20:00, dle časových možností lektora – přesný den vám dáme vědět, co nejdříve – pravděpodobněji aktuálně vypadá Úterý!

Komu je kurz určen?
Všem od 15 do 99 let, kteří chtějí získat základy malby (začátečníci), nebo si své znalosti a dovednosti více prohloubit (pokročilí), odreagovat se, odpočinout si od každodenních povinností a získat nové znalosti.

Základní informace o kurzu a cenách:

Zimní semestr bude probíhat od 7. září 2020 do 31. ledna 2021 (svátky jsou letos v úterý 17. 11. a Vánoční 21. 12. 2020 – 3. 1. 2021), kurz proběhne každý týden v čase 17:00-20:00 hodin, začínat budeme v úterý 8. září. Proběhne tedy 17 lekcí, týden 25. – 29. 1. je určen pro náhrady (případně je, po předchozí domluvě, možné si kurz nahradit v rámci jiného kurzu během daného semestru).

Cena celého kurzu je 5865 Kč, pro přihlášení prosím využijte formulář na této stránce.
Nabízíme, v případě volných míst, možnost přihlásit se na jednotlivé lekce. Cena jednorázové lekce je 345 Kč. Je nutné se dopředu přihlásit na email info@malujemespolu.cz nebo na telefonním čísle 732 356 691.

Pokud jsou volná místa, pak je možné se do kurzu přihlásit i v jeho průběhu – cena vám pak bude snížena o lekce, kterých jste se neúčastnili.

Počet účastníků kurzu je omezen na 7, abychom se vám mohli maximálně věnovat.

Co na kurz?

Na tento kurz jsou potřeba:
– štětce na olejomalbu
– olejové barvy
– podklad pro malbu – plátno, deska potažená plátnem ..
– podložku na barvy – ideálně dřevěná paleta
– nádoby na oleje – stačí skleničky od jídla aj.
– Pracovní tričko/zástěru, jelikož budete pracovat s barvou, kterou lze z oblečení špatně vyprat.
Věci je možné si v průběhu kurzu ponechat v polici v ateliéru.
Pokud pomůcky doma zatím nemáte – na první lekci vám lektor vysvětlí jaké pomůcky jsou třeba a co je naopak zbytečné a kde také, kde je nejlépe koupit.

V našem ateliéru je od nás k dispozici (není tedy třeba si pořizovat vlastní, pokud nebudete tvořit hned i doma) terpentýnový olej, ředidla, různá média, erární barvy pro doplnění chybějících odstínů a štětce – ty jsou však používány všemi účastníky kurzů olejomalby a jsou tedy v odpovídajícím stavu, je proto lepší mít alespoň základní 3 štětce (kulatý malý, větší a jazýček) vlastní a ty pak doplnit štětci z ateliéru.

 

Kurzem a tedy i technikou malby olejem Vás provede náš nový lektor Milan Hulin.
A zde něco o lektorovi: Milan má za sebou studium Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění. Hraje na housle, tančí, zpívá, čte, má rád staré umění, z moderních směrů pak expresionismus a ve své tvorbě se aktuálně zabývá folklorními motivy.

Pár fotek z loňského kurzu olejomalby naleznete zde, další pak v naší galerii.

IMG_0588
9položka(ek) « 1 z 9 »

Olejomalba - Úterý 17:00-20:00

Cena: 5,865 Kč

Začátek: 17:00
Konec: 20:00

Adresa:
1. patro
Dvořákova 13
Brno, Jihomoravský
602 00
Czechia
Zobrazit na mapě

Registrační údaje

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso