Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Kurz přípravy k talentovým zkouškám (SŠ uchazeči) – Úterý 14:45 – 16:15

Share Button

Už máte vybranou tu nejvhodnější uměleckou střední či vysokou školu? Chystáte se  na přijímací zkoušky s talentovou částí? Dáváte dohromady portfolio? Nechcete na to být  sami? Pak jste na správné adrese. V našem kurzu vám poskytneme veškerou možnou podporu a uděláme maximum pro to, abyste zkoušky absolvovali úspěšně. 

Připravíme vás po praktické i teoretické stránce. Zdokonalíte se ve svých dovednostech  a také si rozšíříte znalosti z oblasti dějin umění. Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro  pokročilejší zájemce. 

IMG_4137

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 7. září 2021 ve 14:45 !!

Společně budeme tvořit, rozvíjet váš talent a hledat váš osobitý styl a vám blízký způsob  výtvarného vyjadřování. Budeme s vámi konzultovat vaše nápady a návrhy, poskytneme vám  zpětnou vazbu a předáme rady a zkušenosti absolventů. Naučíme vás, jak si svou práci  obhájit, i to, jak k ní přistupovat se zdravou sebekritikou, která je nedílnou součástí  uměleckého vývoje. A v neposlední řadě vám pomůžeme sestavit vaše vlastní kvalitní  portfolio.

Anebo se domluvíme na individuálním plánu výuky dle vašeho přání.

 

Komu je kurz určen:

Kurz je určen pro uchazeče na střední školy s výtvarným zaměřením. Stejně tak i pro lidi, kteří se chtějí zdokonalit v kresbě či si rozšířit vědomosti z oblasti dějin umění.

Základní informace o kurzu a cenách:

  • Vzhledem ke Covidové situaci jsme kurz zatím vypsali na 2 měsíce – První běh kurzu začíná v úterý 7. září a končí 26. října 2021. Pokud bude situace příznivá kurz budeme nadále prodlužovat do konce roku a následně do konce semestru. Na první lekci v týdnu 7. září vás zveme na Open class, tedy na zkušební lekci, kdy si můžete přijít kurz vyzkoušet a rozhodnout se, zda je kurz určen právě pro vás!
    Celý semestr: 1. září 2021 do 31. ledna 2022 (svátky, kdy kurzy neprobíhají, jsou úterý 28. 9. 2021, čtvrtek 28. 10. 2021, středa 17. 11. 2021 a 24. 12. 2021 – 2. 1. 2022; poslední týden v lednu 24. – 28. 1. 2021 je pak určen pro náhrady a  také bude možné si kurz nahradit v rámci jiného kurzu, pokud je v něm místo).
  • Čas kurzu: Úterý 14:45 – 16:15
  • Počet lekcí: 7 lekcí (7.9., 14.9., 21.9., 5.10., 12.10., 19.10., 26.10.)
  • Cena: 1 350 Kč
  • pro přihlášení prosím využijte formulář na této stránce, email nebo telefonní číslo

Počet účastníků kurzu je omezen na 8, abychom se vám mohli maximálně věnovat.
Jednotlivé lekce jsou přizpůsobeny přímo na míru potřebám skupiny.

Co na kurz:

Na první lekci si přineste výběr ze svých domácích prací, pokud již nějaké máte. Pokud ne, stačí jen váš zájem a chuť tvořit.

Na kurz je možné se přihlásit zde:

Kurz přípravy k talentovým zkouškám (SŠ uchazeči) – Úterý 14:45 – 16:15

Cena: 1,350 Kč

Začátek: 14:45
Konec: 16:15

Adresa:
1. patro
Dvořákova 13
Brno, Jihomoravský
602 00
Czechia
Zobrazit na mapě

Registrační údaje

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso


Pro jakékoliv další info nás neváhejte kontaktovat na info@malujemespolu.cz nebo zavolat na tel.: 732356691.

 

Lektorka Verča Tišnovská – Malování a kreslení je můj svět, který jsem začala objevovat ve chvíli, kdy jsem poprvé udržela něco psacího v ruce. Pak přišli učitelé, kteří mě inspirovali a předali mi mnoho, a co je důležitější, vždy podpořili a nikdy neodradili. Od mámi, přes třídního učitele v první třídě až po akademické malíře z kurzů, které jsem roky navštěvovala. Po vzoru těchto laskavých lidí se snažím i já být lektorkou, která věří, že umělce máme všichni v sobě. Výtvarno jsem studovala neformálně a informálně, papírově jsem sociální pedagožka a andragožka – lektor dospělých.
Moje vlastní tvorba je zatím ve fázi ochutnávání a zdokonalování se ve všech možných technikách, které mě baví a zajímají. Jde především o akvarel, jehož jemnost je překrásná i sofistikovaná zároveň, pak kresba – tužkou, uhlem ale i pastelem, malba akrylem či olejomalbou, přičemž poslední dvě techniky jakoby stály přímo naproti jemnému akvarelu, oproti němu lze barvu nanášet špachtlí a znásobit tak tuhost a plasticitu ztvárněného námětu. Ve výčtu užívaných technik vidím paralelu s vlastní touhou po tom, mít kolem sebe věci vyvážené a harmonické. A také v tomto životě neustrnout, neustále se učit a nacházet nové věci, též myslet “out of box” takříkajíc, proto si zkouším najít cestu i k pc grafice. Trénuji se na zakázkách od lidí, kteří si často přejí nějaký obraz podle předlohy, ve volných chvílích pracuji na všem živém i stoickém kolem mě a v neposlední řadě se momentálně učím i na dálkové akademii v Jihlavě. Mám zvláště v oblibě kresbu lidského těla, aktů, portrétů stejně tak jako přírody kolem nás či jakýchkoliv starších předmětů, které mají v sobě kus duše. Ze světa vážených umělců mi nejvíce přirostli k srdci Claude Monet a jeho ranější tvorba, Egon Schiele a jeho rozvlněné odvážné akty, Wiliam Turner a jeho úchvatné akvarely nebo také Frida Kahlo, z velké části kvůli její nátuře a odvaze.