Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Základy kresby – Perokresba 5. 4. 2020

27. 2.2020

Tuto v minulosti velmi oblíbenou kreslířskou techniku se u nás naučíte na jednodenním kurzu, kde vás zasvětíme do tajemství světel a stínů tvořených pouhými čarami. Postupně se ponoříme do linek hustých i slabších, tak abyste poznali, jak díky tomu docílit jemných přechodů.Vysvětlíme jak nakládat s potřebnými pomůckami. a jak si vytvořit ty správné podklady, aby jste si práci s perem co nejvíce usnadnili.

Tato technika byla velice oblíbenou pro záznam obrazu před příchodem fotografie. K záznamu se používala ptačí či rákosová pera, také zaostřené dřevěné paličky. Později se začali používat pera s ocelovými hroty, jako médium je použita tuš či inkoust.

Vyzkoušíte si práci jak s klasickou tuší, tak s technickým perem Standardgraph, které nedělá kaňky, má tenký hrot, který se nerozjede, linky jsou vždy rovnoměrné, inkoust se do něj dá doplňovat a po zaschnutí je voděodolný. Toto pero je zahrnuto v ceně kurzu a po kurzu si jej odnesete domů, kde můžete v této technice dále pokračovat.

Pro pokročilé účastníky, tzn. ty, kteří kurz perokresba již absolvovali, nabízíme možnost se kurzu zúčastnit a vyzkoušet si kolorovanou perokresbu (či kombinaci akvarel/tuž). 

Základní informace o kurzu a cenách:
Kurz proběhne v neděli 5. dubna v 10:00 a končit bude kolem 15:00-16:00 (dle rychlosti a šikovnosti účastníků). Cena kurzu je 700 ,- (kolorovaná perokresba: 900 Kč; do poznámek pod přihlašováním do kurzu nám prosím napište, která varianta kurzu vás zajímá). V ceně kurzu jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiál.

Maximální počet kurzistů: 8

Kurz je určen i pro úplné začátečníky. Vhodné je volné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně a nevadí když jej zašpiníte.

Několik fotek z proběhlých kurzů. Více naleznete v galerii
7položka(ek)

 

Základy kresby - Perokresba 5. 4. 2020

We are sorry but registration for this event is now closed.

Please contact us if you would like to know if spaces are still available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso