Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Základy kresby – Perokresba, kolorovaná kresba a jiné 22. 11. 2020

Tuto v minulosti velmi oblíbenou kreslířskou techniku se u nás naučíte na jednodenním kurzu, kde vás zasvětíme do tajemství světel a stínů tvořených pouhými čarami. Postupně se ponoříme do linek hustých i slabších, tak abyste poznali, jak díky tomu docílit jemných přechodů.

Pro pokročilé účastníky, tzn. například ty, kteří kurz perokresba již absolvovali, nabízíme možnost se kurzu zúčastnit a vyzkoušet si pokročilé techniky vycházející z perokresby – kolorovanou perokresbu, lavírovanou kresbu, kombinaci akvarel/tuž. 

Vysvětlíme jak nakládat s potřebnými pomůckami. a jak si vytvořit ty správné podklady, aby jste si práci s perem co nejvíce usnadnili.

Tato technika byla velice oblíbenou pro záznam obrazu před příchodem fotografie. K záznamu se používala ptačí či rákosová pera, také zaostřené dřevěné paličky. Později se začali používat pera s ocelovými hroty, jako médium je použita tuš či inkoust.

Vyzkoušíte si práci jak s klasickou tuší, tak s technickým perem Standardgraph, které nedělá kaňky, má tenký hrot, který se nerozjede, linky jsou vždy rovnoměrné, inkoust se do něj dá doplňovat a po zaschnutí je voděodolný. Toto pero je zahrnuto v ceně kurzu a po kurzu si jej odnesete domů, kde můžete v této technice dále pokračovat.

Pro koho je kurz určen:
Všem od 15 do 99 let, kteří chtějí získat základy (úplní začátečníci), nebo si své znalosti a dovednosti více prohloubit (mírně pokročilí), odreagovat se, odpočinout si od každodenních povinností a získat nové znalosti.

Základní informace o kurzu a cenách:
Kurz proběhne v neděli 22. listopadu v 10:00 a končit bude kolem 15:00-16:00 (dle rychlosti a šikovnosti účastníků). Cena kurzu je 700 ,- (kolorovaná perokresba: 900 Kč; do poznámek pod přihlašováním do kurzu nám prosím napište, která varianta kurzu vás zajímá). V ceně kurzu jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiál.

Pokud máte zájem o jednu z pokročilých/kombinovaných technik vycházejících z perokresby, napište prosím do poznámky kterou – kolorovaná perokresba, lavírovaná kresba, akvarel/tuž!

Předběžná registrace trvá 5 pracovních dní, do té doby prosíme o uhrazení celé částky za daný kurz za osobu na účet, který vám dojde emailem jako potvrzení vaší registrace. Po uhrazení částky vám bude registrace potvrzena. Informace ohledně možné neúčasti na kurzu naleznete také v tomto email.

Na kurz je možné se pomocí registračního formuláře, přihlásit vždy do středy v týdnu před začátkem kurzu. Avšak nezoufejte, pokud jste se rozhodli na kurz přihlásit později (čt, pá před kurzem) – jednoduše mi zavolejte či pošlete email a já vám ráda sdělím, zda se kurz koná a je na něm volné místo :). 
Email: info@malujemespolu.cz, tel.: 732 356 691.

Maximální počet kurzistů: 8

Na kurz:
Na kurzu vše potřebné dostanete. Vhodné je volné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně a nevadí když jej zašpiníte.

Kurz povede lektorka Zuzka Aligerová (více o mé osobě najdete v sekci o nás ;)).

Několik fotek z proběhlých kurzů. Více naleznete v galerii
7položka(ek)

expired_event

This event has expired or is no longer available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso