Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Základy kresby – Perokresba 12. 1. 2020

3. 12.2019
Share Button

Tuto v minulosti velmi oblíbenou kreslířskou techniku se u nás naučíte na jednodenním kurzu, kde vás zasvětíme do tajemství světel a stínů tvořených pouhými čarami. Postupně se ponoříme do linek hustých i slabších, tak abyste poznali, jak díky tomu docílit jemných přechodů.Vysvětlíme jak nakládat s potřebnými pomůckami. a jak si vytvořit ty správné podklady, aby jste si práci s perem co nejvíce usnadnili.

Tato technika byla velice oblíbenou pro záznam obrazu před příchodem fotografie. K záznamu se používala ptačí či rákosová pera, také zaostřené dřevěné paličky. Později se začali používat pera s ocelovými hroty, jako médium je použita tuš či inkoust.

Vyzkoušíte si práci jak s klasickou tuší, tak s technickým perem Standardgraph, které nedělá kaňky, má tenký hrot, který se nerozjede, linky jsou vždy rovnoměrné, inkoust se do něj dá doplňovat a po zaschnutí je voděodolný. Toto pero je zahrnuto v ceně kurzu a po kurzu si jej odnesete domů, kde můžete v této technice dále pokračovat.

Pro pokročilé účastníky, tzn. ty, kteří kurz perokresba již absolvovali, nabízíme možnost se kurzu zúčastnit a vyzkoušet si kolorovanou perokresbu (či kombinaci akvarel/tuž). 

Základní informace o kurzu a cenách:
Kurz proběhne v neděli 12. ledna v 10:00 a končit bude kolem 15:00-16:00 (dle rychlosti a šikovnosti účastníků). Cena kurzu je 700 ,- (kolorovaná perokresba 900 Kč; do poznámek pod přihlašováním do kurzu nám prosím napište, která varianta kurzu vás zajímá). V ceně kurzu jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiál.

Maximální počet kurzistů: 8

Kurz je určen i pro úplné začátečníky. Vhodné je volné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně a nevadí když jej zašpiníte.

Kurz nově povede lektorka Zuzka Aligerová.

Několik fotek z proběhlých kurzů. Více naleznete v galerii
7položka(ek)

Základy kresby - Perokresba 12. 1. 2020

Cena: 700 Kč

Začátek: 10:00
Konec: 16:00

Adresa:
1. patro
Dvořákova 13
Brno, Jihomoravský
602 00
Czechia
Zobrazit na mapě

Registrační údaje

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso