Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy v Brně, malování, kreslení – tvořte společně s námi

Kurz pastelu pro začátečníky (krajina) – neděle 30.1.2022

Share Button

Pastel je příjemná a hravá technika, která je někde na pomezí kresby a malby současně. Záleží jak jej uchopíme. V rámci tohoto workshopu se naučíte s pastely pracovat, dozvíte se teoretické i praktické poznatky o různých způsobech malby pastelem. Osvojíte si základní pravidla míchání a rozmazávání barev či vytváření podmalby. Při tvorbě budete využívat principy tvoření kompozice, objemu, nakousneme teorii barev a pohrajete si s i kontrasty.  Kurz je vhodný pro začátečníky nebo mírně pokročilé. Materiál a pomůcky jsou v ceně kurzu!

11

Komu je kurz určen:

Všem od 15 do 99 let, kteří chtějí získat základy kresby pastelem nebo si své znalosti zopakovat/prohloubit. I pro ty, kteří si chtějí techniku vyzkoušet a zjistit, zda je pro ně ta pravá.

Základní informace o kurzu a cenách:

  • Termín kurzu: Neděle 30.01.2022
  • Čas kurzu: 10:00 – 14:00
  • Cena: 1 200 Kč

Co na kurz:

Oblečení, které lze zašpinit. Případně i vlastní pomůcky a vybavení, které chcete zkonzultovat.

Na kurz je možné se přihlásit zde:

Kurz pastelu pro začátečníky (krajina) - neděle 30. 1. 2022

Cena: 1,200 Kč

Začátek: 10:00
Konec: 14:00

Adresa:
3. patro
Příkop 2a
Brno, Jihomoravský
602 00
Czechia
Zobrazit na mapě

Registrační údaje

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso

Pro jakékoliv další info, neváhejte nás kontaktovat na info@malujemespolu.cz nebo zavolat na tel.: 732356691.

Fotky z předchozích kurzů naleznete v naší galerii.

Lektorka Verča Tišnovská – Malování a kreslení je můj svět, který jsem začala objevovat ve chvíli, kdy jsem poprvé udržela něco psacího v ruce. Pak přišli učitelé, kteří mě inspirovali a předali mi mnoho, a co je důležitější, vždy podpořili a nikdy neodradili. Od mámi, přes třídního učitele v první třídě až po akademické malíře z kurzů, které jsem roky navštěvovala. Po vzoru těchto laskavých lidí se snažím i já být lektorkou, která věří, že umělce máme všichni v sobě. Výtvarno jsem studovala neformálně a informálně, papírově jsem sociální pedagožka a andragožka – lektor dospělých.
Moje vlastní tvorba je zatím ve fázi ochutnávání a zdokonalování se ve všech možných technikách, které mě baví a zajímají. Jde především o akvarel, jehož jemnost je překrásná i sofistikovaná zároveň, pak kresba – tužkou, uhlem ale i pastelem, malba akrylem či olejomalbou, přičemž poslední dvě techniky jakoby stály přímo naproti jemnému akvarelu, oproti němu lze barvu nanášet špachtlí a znásobit tak tuhost a plasticitu ztvárněného námětu. Ve výčtu užívaných technik vidím paralelu s vlastní touhou po tom, mít kolem sebe věci vyvážené a harmonické. A také v tomto životě neustrnout, neustále se učit a nacházet nové věci, též myslet “out of box” takříkajíc, proto si zkouším najít cestu i k pc grafice. Trénuji se na zakázkách od lidí, kteří si často přejí nějaký obraz podle předlohy, ve volných chvílích pracuji na všem živém i stoickém kolem mě a v neposlední řadě se momentálně učím i na dálkové akademii v Jihlavě. Mám zvláště v oblibě kresbu lidského těla, aktů, portrétů stejně tak jako přírody kolem nás či jakýchkoliv starších předmětů, které mají v sobě kus duše. Ze světa vážených umělců mi nejvíce přirostli k srdci Claude Monet a jeho ranější tvorba, Egon Schiele a jeho rozvlněné odvážné akty, Wiliam Turner a jeho úchvatné akvarely nebo také Frida Kahlo, z velké části kvůli její nátuře a odvaze.