Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy v Brně, malování, kreslení – tvořte společně s námi

Kurz háčkování (čelenka) – neděle 13. 2. 2022

Na tomto kurzu se naučíte háčkovat čelenku. Naučíte se při tom základní techniky háčkování (řetízek, polodlouhý sloupek zakončený pevným okem a pevné oko), které jsou základem pro většinu výrobků. Tento kurz je určený pro začátečníky.

Čelenka je dost hřejivá, otužilcům poslouží přes celou zimu. Čelenku je lepší udělat jen z jedné barvy, aby hezky vynikl daný vzor.

háčkování - čelenka

Komu je kurz určen:

Tento kurz je určený pro úplné začátečníky i mírně pokročilé.

Základní informace o kurzu a cenách:

  • Čas kurzu: neděle 13. 2. 2022 
  • Čas kurzu: 13:00 – 17:00
  • Cena: 700 Kč

Co s sebou na kurz:
Na kurz je potřeba materiál, dle seznamu zde:

–  přízi – doporučuji přízi Tulip big. Je to akrylová příze s antipilingovou úpravou. To znamená, že se  výrobek nebude žmolkovat. Na čelenku vám bude stačit 1 klubíčko. Např.:

https://www.mojegalanterka.cz/prize/tulip-big

https://www.prohackovani.cz/vyhledavani/?string=příze+tulip+big

– háček – pro přízi Tulip Big doporučuji háček 7 mm (neprofoukne, čelenka je dost pevná), výrobce uvádí háček 7 – 9 mm, pokud zvolíte větší háček, čelenka bude volnější, bude mít větší díry, ale bude víc tvárná, čelenka na fotce je hačkovaná háčkem 7mm

– tupou jehlu na sešití dohromady

– označovače

– nůžky

Vzhledem k tomu, že je kurz určen pro začátečníky a tedy očekáváme, že se možná budete ztrácet ve světě háčku a přízí, tak po přihlášení od nás obdržíte email s detailnějšími popisy potřebného materiálu a pomůcek. A také kontakt na lektorku, pokud by bylo třeba se na něco ohledně materiálu ještě doptat.

Lektorka Monča Padyšáková: „Vytváření různých věcí a dárků mě vždycky bavilo. Ráda zkouším různé techniky. Hačkování jsem se naučila na základní škole, ale uměla jsem jen základy. V dospělosti se chtěla znovu naučit a zlepšit se v hačkování. Před 3 roky jsem znovu začala a postupně se zdokonaluji. Zkouším různé složitější postupy. Nejvíce hačkuji čepice, čelenky a dětské hračky. Na kurzech Vás naučím základní techniky, abyste si mohli sami(y) doma tvořit své vlastní výrobky. Řetízek, krátký/polodlouhý/dlouhý sloupek a magický kroužek. Tyto techniky jsou základem pro většinu výrobků. Když něco netvořím, tak si ráda zacvičím jogu nebo si přečtu knihu.“

Přihlášení na kurz:

Workshop háčkování (čelenka) - neděle 13. 02. 2022

We are sorry but registration for this event is now closed.

Please contact us if you would like to know if spaces are still available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso

Prosím, pro jakékoliv info, nebojte se nám napsat na info@malujemespolu.cz nebo zavolat na tel.: 732356691.