Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Jednodenní kurz malby suchým štětcem 24. nebo 25.5.2014

24. 5.2014

suchý štětec

Srdečně Vás zveme na  jednodenní kurz malby suchým štětcem do Brna. Výsledkem bude obraz A3 s portrétem některé ze slavných osobností (po předchozí domluvě lze donést i vlastní portrét)

Suchý štětec (dry brush) je moderní technikou malby olejovými barvami, je to alternativní styl ke kreslení portrétů tužkou (ale nejen těch). Maluje se štětcem na akvarelový papír, nebo jiný strukturovaný materiál v našem případě budeme malovat na plátno. Na tuto techniku se používá malé množství olejové barvy. Štětec se lehce namočí do barvy a poté se vytře o paletu nebo ubrousek až je skoro suchý. Následně se v tenké vrstvě barva nanáší na podklad a prakticky okamžitě schne. Na nejsvětlejší místa se používá plastická i normální guma. Suchým štětcem lze vytvořit i barevnou malbu.

Lze si vybrat ze dvou termínů kurzu:

v soboutu 24. 5 v 10 hodin
a v neděli 25. 5 v 10 hodin

Kurz trvá cca 6-8 hodin, v oba dny začíná kruz v 10 hodin, konec bude dle dokončení děl účastníků.

Maximální počet kurzistů 8

Komu je kurz kreslení určen?
Každému kdo rád zkouší nové netradiční techniky. Na kurz není nutné mít žádné předchozí zkušenosti ani s kresbou ani s malbou.

Co s sebou na kurz?
Dobrou náladu a špetku nadšení. Dobré je mít oblečení, které lze ušpinit barvou, kterou lze jen špatně vyprat. Nebo si lze na kurzu zakoupit pracovní plášť za 100 kč.

Adresa: salonek restaurace Šafářka, Šafaříkova 19, Brno, cena 950 Kč. V ceně kurzu jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiál.

Jako pozornost od nás dostanete ke kurzu v sobotu oběd zdarma.

Kurz již proběhl, pokud máte o toto téma zájem a v aktuálních kurzech jste je nenašili, neváhejte napište nám na info@malujemespolu.cz

 

Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby.