Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Kurz malby suchým štětcem 15. 6. 2014

14. 6.2014

suchý štětec

Přijďte se k nám naučit poměrně mladou techniku používanou v Rusku na portréty politiků. Výsledkem bude obraz A3 s portrétem některé ze slavných osobností, na výběr je z cca 5 možností (po předchozí domluvě lze donést i vlastní portrét).

 

Suchý štětec (dry brush) je moderní technikou malby olejovými barvami, je to alternativní styl ke kreslení portrétů tužkou (ale nejen těch). Maluje se štětcem na akvarelový papír, nebo jiný strukturovaný materiál, v našem případě budeme malovat na plátno. Na tuto techniku se používá malé množství olejové barvy. Štětec se lehce namočí do barvy a poté se vytře o paletu nebo ubrousek až je skoro suchý. Následně se v tenké vrstvě barva nanáší na podklad. Na nejsvětlejší místa se používá plastická i normální guma.

Kurz trvá cca 6-8 hodin,  začíná v 10 hodin, konec bude dle dokončení děl účastníků.

Maximální počet kurzistů 8

Komu je kurz kreslení určen?
Každému kdo rád zkouší nové netradiční techniky. Na kurz není nutné mít žádné předchozí zkušenosti ani s kresbou ani s malbou.

Co s sebou na kurz?
Dobrou náladu a špetku nadšení. Dobré je mít oblečení, které lze ušpinit barvou, kterou jde špatně vyprat. Nebo si lze na kurzu zakoupit pracovní plášť za 100 kč.

Adresa: salonek restaurace Šafářka, Šafaříkova 19, Brno, cena 750 Kč. V ceně kurzu jsou zahrnuty veškeré pomůcky a materiál.

Jako pozornost od nás dostanete ke kurzu v sobotu oběd zdarma.

 

 

vše co potřebujete pro své kreativní vyjádření naleznete zde

malirske-platno.cz_podporuje