Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Akvarel – Pondělí 13:30 – 15:30

11. 7.2020

IMG_20200119_175556

Akvarel je hravá a krásná technika využívající jasných barev rozpustných ve vodě – na tomto intenzivním kurzu akvarelu budeme společně pronikat do tajů tohoto umění.
V úvodní lekci se dozvíte jaké barvy si pořídit, jaké štětce použít a jaké papíry jsou nejvhodnější a proč.
Postupně si vyzkoušíte různé techniky malby akvarelovými barvami – naučíte se je správně míchat a ředit, dozvíte se a vyzkoušíte si, jakým způsobem se s tímto médiem pracuje, budeme se věnovat nácviku různých technik, které při práci s akvarelem využijete (technika vymývání, technika mokrým do suchého/mokrým do mokrého a “vychytávky”, které vaši malbu ozvláštní). Během půl roku budeme střídat různé techniky (nakousneme tak i základy kresby) i témata, od jednoduchých začátků formou malby geometrických tvarů, přes kresbu zátiší, květin, krajinek i například portrétů, stejně tak budeme pracovat s vlastní fantazií či využijeme už hotových akvarelových maleb k inspiraci a vedení.
Jednotlivé lekce jsou přizpůsobeny přímo na míru potřebám skupiny.

Komu je kurz určen?
Všem, kteří chtějí získat základy malby (úplní začátečníci), nebo si své znalosti a dovednosti více prohloubit (mírně pokročilí), odreagovat se, odpočinout si od každodenních povinností a získat nové znalosti.

Základní informace o kurzu a cenách:

Zimní semestr bude probíhat od 7. září 2020 do 31. ledna 2021 (svátky jsou letos v pondělí 28. 9. a Vánoční 20. 12. 2020 – 3. 1. 2021), kurz proběhne každý týden v pondělí v čase 13:30-15:30 hodin, začínat budeme v pondělí 7. září. Proběhne tedy 17 lekcí po 2 hodinách, týden 25. – 29. 1. je určen pro náhrady (případně je, po předchozí domluvě, možné si kurz nahradit v rámci jiného kurzu během daného semestru).

Cena celého kurzu je 3 910 Kč, pro přihlášení prosím využijte formulář na této stránce.
Nabízíme, v případě volných míst, možnost přihlásit se na jednotlivé lekce. Cena jednorázové lekce je 230 Kč. Je nutné se dopředu přihlásit na email info@malujemespolu.cz nebo na telefonním čísle 732 356 691.

Pokud jsou volná místa, pak je možné se do kurzu přihlásit i v jeho průběhu – cena vám pak bude snížena o lekce, kterých jste se neúčastnili.

Počet účastníků kurzu je omezen na 8, abychom se vám mohli maximálně věnovat.

Co na kurz?

Do kurzu budete potřebovat vlastní akvarelové barvy a štětce vhodné pro akvarel. Na první lekci Vám s výběrem materiálu lektorka poradí.
Věci je možné si nechávat uložené v ateliéru. Také je možné k doplnění využít erární barvy, které v ateliéru máme, štětce a některé specifické pomůcky.

 

Kurzem a tedy i technikou malby akvarelem vás provede lektorka Veronika Tišnovská.
A zde něco o lektorce: K výtvarnému umění jsem tíhla už od mala. Absolvovala jsem několik dlouhodobých kurzů vedených akademickými malíři, zaměřených na kresbu i malbu. V posledních letech jsem se intenzivněji zaměřila na techniku akvarelu, své zkušenosti Vám budu ráda předávat v kurzu Základy akvarelu. Vystudovala jsem obor vzdělávání dospělých na FF MU.

 

Akvarel - Pondělí 13:30 - 15:30

We are sorry but registration for this event is now closed.

Please contact us if you would like to know if spaces are still available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso