Kurzy malování a kreslení, Brno - malujemespolu.cz

výtvarné kurzy – tvořte společně s námi

Kurz tvoření pro maminky s dětmi – Pondělí 9:30 – 11:00

Share Button

Kurz pro kreativní ženy a jejich děti, které se chtějí výtvarně rozvíjet a né jen vymalovávat omalovánky.
Společně podpoříme v dítěti svobodu tvořit vlastní nápady a objevit nové možnosti umění pro každého. Poznáte jednoduché přístupy techniky kreslení, malování, tisku a další, které můžete pak použít i doma. Tvořit se bude na malé i větší formáty, nebojte se ušpinit. 

IMG_20170930_171255

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 6. září 2021 v 9:30 !!

Zobrazit celý článek »

Kresba a malba zátiší – Pondělí 11:30 – 14:00

Share Button

Zátiší je jedním ze základních výtvarných žánrů. V kurzu se společně naučíme zobrazovat různé předměty denní potřeby, tak aby působily realisticky a zároveň přirozeně. Budeme využívat jak techniky kresby tak i malby. Na začátku budeme mít jednoduché kompozice o jednom předmětu, které se pokusíme zachytit tužkou, uhlem nebo rudkou a pak i pastelem. Postupně budeme předměty přidávat a vyzkoušíme si techniky malby jako jsou akvarel, akryl a olej. A když budeme šikovní a bude nás to bavit, můžeme na závěr kurzu zkusit tradiční renesanční zátiší se složitou kompozicí. Cílem kurzu je naučit se vidět, kreslit a malovat, zátiší nám bude cestou a prostředkem, jak toho dosáhnou v kresbě čehokoliv.

134931745_204593417721705_266726465713680866_n

Zobrazit celý článek »

Tvoření pro děti – Pondělí 16:00 – 17:30

Share Button

V tomto kurzu uvítáme všechny šikovné a malování chtivé děti, děti které rády tvoří. Cílem je užít si radost z tvorby a společně strávený čas a přitom se i něco naučit. Budeme děti učit nejen kreslení a malování, ale hlavně rozvíjet vlastní fantazii a osobnost.
Během kurzu se budeme věnovat tvorbě tužkou, uhlem, akrylem, pastelem, akvarelem, temperou atd. .. ale i netypickými technikami jako je práce se šablonou, frotáž, koláž a kombinovaná technika. Budeme se učit kompozici, využití barevnosti, vnímat světlo a stín a prostor. Budeme spolupracovat i na společných obrazech, tématu.
Umění je však individuální a proto každému ponecháme prostor na vlastní nápady, individualitu a kreativní myšlenky.

IMG_9005IMG_9161

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 6. září 2021 v 16:00 !!

Zobrazit celý článek »

“Cesty k umění (neboli dějiny umění s prožitkem)” – Pondělí 18:30 – 20:30

Share Button

Chceš tvořit, ale zároveň se naučit i základy dějin umění? Zkus prožitkovou tvorbu!
Společně se podíváme na historii plnou příběhů trochu jinak. Prožiješ si známé  příběhy slavných umělců a podíváš se na události, které změnily vnímání umění. Začneme v jeskyních, kde po sobě zanechali otisky pravěcí lidé a vydáme se po jejich stopách až do 20. století.
Dozvíš se tipy na zajímavé knížky, budeme psát i kreslit. Pojď kráčet historií!

IMG-3639 (1)

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 6. září 2021 v 18:30 !!
Zobrazit celý článek »

Kresba a základy malby – Úterý 10:00-13:00

Share Button

kresba

V tomto kurzu projdeme základy kresby (tužka, pastel, inverzní kresba, plenér) a stihneme i základní techniky malby (akvarelové pastelky, akvarel, akryl). Naučíme se základy perspektivy, kompozice a kresby podle reálného modelu (zátiší). Kurz je určen, jak pro začátečníky, tak pokročilé, kteří se chtějí dále zdokonalovat
Tento kurz nebude mít Open Class – kurz začíná první lekcí v Říjnu.

Zobrazit celý článek »

Kurz přípravy k talentovým zkouškám (SŠ uchazeči) – Úterý 14:45 – 16:15

Share Button

Už máte vybranou tu nejvhodnější uměleckou střední či vysokou školu? Chystáte se  na přijímací zkoušky s talentovou částí? Dáváte dohromady portfolio? Nechcete na to být  sami? Pak jste na správné adrese. V našem kurzu vám poskytneme veškerou možnou podporu a uděláme maximum pro to, abyste zkoušky absolvovali úspěšně. 

Připravíme vás po praktické i teoretické stránce. Zdokonalíte se ve svých dovednostech  a také si rozšíříte znalosti z oblasti dějin umění. Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro  pokročilejší zájemce. 

IMG_4137

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 7. září 2021 ve 14:45 !!
Zobrazit celý článek »

Základy malby a volná tvorba – Úterý 16:30 – 18:30

Share Button

Chcete malovat a nevíte kde začít? Chcete se nechat vést, ale i si jít vlastní cestou?
Budeme malovat akvarelem, akrylem, pastelem, tuší, a tyto techniky budeme kombinovat a experimentovat s nimi. Tento kurz je otevřený jak začátečníkům, tak i pokročilým, kteří chtějí své, již získané zkušenosti prohloubit, vyzkoušet si různé techniky a pak se zaměřit jen na určité nebo je kombinovat.
Naučíme se různé techniky práce, ať už se štětcem nebo se špachtlí, projdeme teorii barev, kompozici, perspektivu, používané materiály, aj. a možnosti využití těchto médií nejen na realistických modelech, volných zadáních a zadáních od lektorky, ale i na základě vaší vlastní invence, fantazie a nápadů, které jsou více než vítané :).

IMG_20200729_115845

 

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 7. září 2021 v 16:30 !!

Zobrazit celý článek »

Olejomalba – Úterý 19:00 – 21:00

Share Button

Olejomalba je často považována za techniku starých mistrů. Techniku, kterou se dá namalovat téměř cokoliv na tisíc způsobů (z tuby, ředěné, štětcem a jiné). Pigment mícháme s olejem a můžeme tak obdivovat krásnou hladkou konzistenci bez viditelných tahů štětcem a se zářivými barvami.
Přijďte s námi nahlédnout do tajů této mistrovské techniky a přiblížit se mistrům malířského světa.
Během kurzu si společně s lektorem ukážeme různé techniky práce (alla prima, lazura .. ), projdeme teorii barev, kompozici, používané materiály (i to jaké a kde si koupit) a možnosti využití tohoto média nejen na realistických modelech, volných zadáních a zadáních od lektora, ale i na základě vaší vlastní invence, fantazie a nadšení, které jsou více než vítané :).
Kurz bude začínat teoretickým úvodem do olejomalby a potřebných pomůcek.

132654830_2936035643349406_7364011608801845865_n120108502_3647116888666113_5793315790148310729_n

TERMÍN KURZU JE PŘEDBĚŽNÝ  NEJPRAVDĚPODOBNĚJŠÍ, MŮŽE SE VŠAK ZMĚNIT, ČEKÁME NA ROZVRH LEKTORA. 

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 7. září 2021 v 19:00 !!
Zobrazit celý článek »

Kresba a malba pro seniory a nejen ty – Středa 10:00 – 12:00

Share Button

Chcete malovat a nevíte kde začít? Chcete se nechat vést, ale i si jít vlastní cestou?

Začneme kresbou, tak využijeme uhel, pastel, pigment či kombinaci technik. Budeme malovat akvarelem, akrylem, olejem, tuží, možná natiskneme i grafiku – různé techniky, různá zadání – začneme od samých začátků a když nám dojdou techniky, začneme je kombinovat a experimentovat, zkoušet i jiné speciální techniky. Tento kurz je otevřený jak začátečníkům, tak i pokročilým, kteří chtějí své, již získané zkušenosti prohloubit, vyzkoušet si různé techniky a pak se zaměřit jen na určité nebo je kombinovat.

Naučíme se různé techniky práce, ať už se štětcem nebo se špachtlí, projdeme teorii barev, kompozici, perspektivu, používané materiály, aj. a možnosti využití těchto médií nejen na realistických modelech, volných zadáních a zadáních od lektorky, ale i na základě vaší vlastní invence, fantazie a nápadů, které jsou více než vítané :).

IMG_9339

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 8. září 2021 v 10:00 !!
Zobrazit celý článek »

Art course in English – Wednesday 16:30 – 18:30

Share Button

Would you like to learn how to draw and paint? Is English language closer to you than Czech language?

At this course we will learn the basics of drawing (pencil, ink) and painting (aquarele, acrylic, oil), touch the graphic techiques or we will combinatione the techniques together and experiment. I am Czech but I will do my best to teach you in English all I know about art ;). 

IMG_3412 IMG_3909

Open class – 8. september 2021 at 16:30 !!

Zobrazit celý článek »

Kresba – Figura a Portrét – Středa 19:00 – 21:00

Share Button

Úspěšná kresba figury musí obsahovat tři informace: esenci pózy, použití jednoduchých prvků a anatomii. Silné základy nám umožňují rychle vidět pózu v její celistvosti. Tento kurz je určen pro začátečníky a zároveň i pro zkušenější umělce, kteří hledají nové perspektivy. Čas budeme věnovat portrétu i aktu, tedy živému modelu. Každá lekce je přizpůsobena účastníkům a jejich představám. Volba média i techniky. Sketche nebo akademické kresby?

Ondra - figura 2 Ondra - figura

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 8. září 2021 v 19:00 !!

Zobrazit celý článek »

Akryl – Čtvrtek 10:00 – 12:00

Share Button

Chcete se naučit malovat? Nevíte jak začít a co pro to udělat? Zkuste kurz malby akrylem. Akrylové barvy se skvěle hodí pro vaše umělecké začátky. Jsou to vodou ředitelné barvy, které nám umožňují vrstvení a přemalovávání, nemusíte se bát udělat tah navíc! V tomto kurzu se naučíte jak s barvami zacházet, jak je správně míchat i vrstvit, dozvíte se něco o teorii barev a kompozici. Námětem budou předměty kolem nás ale i vlastní fantazie.

IMG_3909

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 9. září 2021 v 10:00 !!

Zobrazit celý článek »

Kresba a základy malby – Čtvrtek 17:00 – 18:30

Share Button

Kresba je základem výtvarného umu a tedy i základním kamenem pro malbu a jiné techniky. Společně s lektorkou se naučíte různými technikami zobrazovat realitu a přenést tak svět, který vidíme kolem nás od oka, přes ruku na papír.
Budeme se věnovat kresbě tužkou, uhlem, pastelkami, pastelem, perem, tuží …. a budeme-li šikovní dostaneme se i k různé práci s pigmentem, kombinování technik a možná i k základům malby akvarelem a temperou. Kresbu začneme od jednoduchých motivů – kresbou geometrických tvarů, přes kresbu jednoduchého zátiší, květin, zvířat, až ke složitějším motivům a zátiší, stejně tak budeme pracovat s vlastní fantazií či využijeme už hotových kreseb k inspiraci.
Lektorka se bude během kurzu každému věnovat dle jeho potřeb, schopností a zvolené techniky, kurz je vhodný pro rozšíření vlastních schopností, ale i jako příprava na umělecké školy.
Na kurzu si vyzkoušíme i základy malby, takovou ochutnávku technik.
Budeme malovat akvarelem, akrylem, olejem, tuží, možná natiskneme i grafiku – různé techniky, různá zadání – začneme od samých začátků a možná začneme techniky i kombinovat a experimentovat.
Naučíme se různé techniky práce, ať už se štětcem nebo se špachtlí, projdeme teorii barev, kompozici, perspektivu, používané materiály, aj. a možnosti využití těchto médií nejen na realistických modelech, volných zadáních a zadáních od lektorky, ale i na základě vaší vlastní invence, fantazie a nápadů, které jsou více než vítané :).

IMG_4137 IMG_3909

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 9. září 2021 v 17:00 !!

Zobrazit celý článek »

Experimentální tvorba – Čtvrtek 19:00 – 21:00

Share Button

Tento kurz je specifický svým filozofickým a prožitkovým přesahem, proto je téměř nemožné detailně popsat, co se v něm bude odehrávat. V praktické rovině budeme malovat na plátna i na dřevo – vyzkoušíme si tedy jak s barvami na plátně zacházet, jak barvy promíchávat, zjistíme jaké jsou jejich vlastnosti a pomocí těchto zkušeností vytvoříme vlastnoruční originální dílo. Nebudeme se učit jak namalovat věci ani postavy, ale o to víc budeme prožívat pohyb a stopu, kterou za sebou necháváme. Do kurzu tedy může přijít absolutní začátečník, dokonce i člověk, co nikdy nedržel štětec v ruce!

200222807_357357512473335_8732794171056858278_n

 

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 9. září 2021 v 19:00 !!

Zobrazit celý článek »

Tvoření pro děti – Pátek 14:00 – 15:30

Share Button

V tomto kurzu uvítáme všechny šikovné a malování chtivé děti, děti které rády tvoří. Cílem je užít si radost z tvorby a společně strávený čas a přitom se i něco naučit. Budeme děti učit nejen kreslení a malování, ale hlavně rozvíjet vlastní fantazii a osobnost.
Během kurzu se budeme věnovat tvorbě tužkou, uhlem, akrylem, pastelem, akvarelem, temperou atd. .. ale i netypickými technikami jako je práce se šablonou, frotáž, koláž a kombinovaná technika. Budeme se učit kompozici, využití barevnosti, vnímat světlo a stín a prostor. Budeme spolupracovat i na společných obrazech, tématu.
Umění je však individuální a proto každému ponecháme prostor na vlastní nápady, individualitu a kreativní myšlenky.

IMG_9005IMG_9161

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 10. září 2021 ve 14:00 !!

Zobrazit celý článek »

Akvarel – Pátek 15:45 – 17:45

Share Button

Akvarel je hravá a krásná technika využívající jasných barev rozpustných ve vodě – na tomto intenzivním kurzu akvarelu budeme společně pronikat do tajů tohoto umění.
V úvodní lekci se dozvíte jaké barvy si pořídit, jaké štětce použít a jaké papíry jsou nejvhodnější a proč.
Postupně si vyzkoušíte různé techniky malby akvarelovými barvami – naučíte se je správně míchat a ředit, dozvíte se a vyzkoušíte si, jakým způsobem se s tímto médiem pracuje, budeme se věnovat nácviku různých technik, které při práci s akvarelem využijete (technika vymývání, technika mokrým do suchého/mokrým do mokrého a “vychytávky”, které vaši malbu ozvláštní). Během půl roku budeme střídat různé techniky (nakousneme tak i základy kresby) i témata, od jednoduchých začátků formou malby geometrických tvarů, přes kresbu zátiší, květin, krajinek i například portrétů, stejně tak budeme pracovat s vlastní fantazií či využijeme už hotových akvarelových maleb k inspiraci a vedení.
Jednotlivé lekce jsou přizpůsobeny přímo na míru potřebám skupiny.

IMG_20200117_200011

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 10. září 2021 v 15:45 !!

Zobrazit celý článek »

Knižní ilustrace – Pátek 18:00 – 20:00

Share Button

Kniha a film spolu mohou jednoduše komunikovat. A nemusí se jednat pouze o adaptace. Kurz filmové knižní ilustrace poukáže na možnosti využití filmových tendencí v ilustrování psaného příběhu. Naučí hledat záběry k nakreslení v textu, zachování pohybu ve statické ilustraci a komunikaci jednotlivých ilustrací. Film a kniha mohou být týmoví hráči.

213286808_508890920195461_4789654941737692067_n215853974_536770771081585_1353066924552019248_n

Přijďte si kurz vyzkoušet na open class – 10. září 2021 v 18:00 !!

Zobrazit celý článek »

Kurz „UMĚNÍ V POHYBU“ – Sobota 23. 10 . 2021

Share Button
Chcete ve vašem dítěti probudit kreativního ducha a dát mu prostor k sebevyjádření? Doma tolik netvoříte, protože nechcete, aby se všechno ušpinilo nebo zkrátka na to nemáte čas? U nás to můžete zažít a společně vyzkoušet netradiční výtvarné techniky. Workshop zaměřený na prožitek, nikoliv pouze na samotný výrobek.
foto děti malba2

Zobrazit celý článek »

Kurz háčkování (čelenka) – Neděle 24. 10. 2021

Share Button

Na tomto workshopu se naučíte háčkovat čelenku. Naučíte se při tom základní techniky háčkování (řetízkek, polodlouhý sloupek zakončený pevným okem a pevné oko), které jsou základem pro většinu výrobků. Tento kurz je určený pro začátečníky.

Čelenka je dost hřejivá, otužilcům poslouží přes celou zimu. Čelenku je lepší udělat jen z jedné barvy, aby hezky vynikl daný vzor.

háčkování - čelenka

Zobrazit celý článek »

Artefiletika s prvky arteterapie – Sobota 30. 10. 2021

Share Button
Workshop vhodný pro každého, kdo si chce pomoci tvorby trošku odpočinout, srovnat myšlenky nebo prostě jen vypnout. Budeme si hrát s rozmanitými materiály jako je písek, hlína,.. ale i malovat. Uměním proti stresu.
foto malba

Zobrazit celý článek »

Kreslení pravou mozkovou hemisférou – Sobota 6. 11. 2021

Share Button

hemisfera

Vždy jste snili o tom, že vezmete do ruky tužku a budete kreslit? Přijďte k nám, u nás se to zaručeně naučíte. Díky cvičením na otvírání pravé mozkové hemisféry, která je centrem kreativity a potlačení levé hemisféry, která je logická, analytická a kritická, dokážete po intenzivním dnu u nás stráveném vidět a kreslit bez jakýchkoliv předchozích kreslířských zkušeností. Tento kurz je zaměřen na zvládnutí techniky kresby portrétu dle předlohy.

Zobrazit celý článek »

Základy kresby – Perokresba – Neděle 7. 11. 2021

Share Button

Tuto v minulosti velmi oblíbenou kreslířskou techniku se u nás naučíte na jednodenním kurzu, kde vás zasvětíme do tajemství světel a stínů tvořených pouhými čarami. Postupně se ponoříme do linek hustých i slabších, tak abyste poznali, jak díky tomu docílit jemných přechodů.

Pro pokročilé účastníky, tzn. například ty, kteří kurz perokresba již absolvovali, nabízíme možnost se kurzu zúčastnit a vyzkoušet si pokročilé techniky vycházející z perokresby – kolorovanou perokresbu, lavírovanou kresbu, kombinaci akvarel/tuž. 

V případě zájmu – Předvánoční speciál (s velkým předstihem, původně byl kurz plánován na prosinec) – tematicky se zaměříme na využití perokresby na různá přání, PFky, popisky na dárky a cokoliv další, co nás ještě napadne :).

Zobrazit celý článek »

Kurz háčkování (ponožky) – Neděle 14. 11. 2021

Share Button

Na tomto workshopu se naučíte háčkovat ponožky. Naučíte se u toho základní techniky háčkování (řetízek, krátký sloupek, polodlouhý sloupek, pevné oko, pružný polodlouhý sloupek, přední/zadní reliéfní polodlouhý sloupek), které jsou základem pro většinu výrobků. Tento kurz je určený pro začátečníky a mírně pokročilé.

háčkování - ponožky

Zobrazit celý článek »

Základy malby – Akvarel – Neděle 21. 11. 2021

Share Button

Srdečně Vás zveme na jednodenní kurz akvarelu. Malba touto technikou je jemná, vzdušná a svěží. My si ji vyzkoušíme během jednoho dne na tématu květin, krajinek a zvířat, pro kterou se skvěle hodí, jak svojí širokou paletou barev, které se dají vzájemně míchat, tak možností vytvářet zajímavé efekty díky rozmývatelnosti tohoto média vodou.

IMG_E5433

DOPOLEDNE PRO MALÉ (I VĚTŠÍ) MALÍŘE – Sobota 27. 11. 2021

Share Button

Máte doma dítko, které neustále kreslí? Chcete, aby si zkusilo techniku, kterou ještě nezná? Aby bylo v kruhu stejně naladěných lidiček? V tom případě je tento jednorázový workshop dobrou volbou😊a když se bude dětem líbit, zkusíme udělat častěji! Vhodné pro děti 7-14 let.

wsdc

 

Cena: 600 Kč
Zobrazit celý článek »

Kurz tvoření pro rodiče s dětmi – Pátek 10:00 – 11:30

Share Button

Kurz pro kreativní ženy a jejich děti, které se chtějí výtvarně rozvíjet a né jen vymalovávat omalovánky.
Společně podpoříme v dítěti svobodu tvořit vlastní nápady a objevit nové možnosti umění pro každého. Poznáte jednoduché přístupy techniky kreslení, malování, tisku a další, které můžete pak použít i doma. Tvořit se bude na malé i větší formáty, nebojte se ušpinit.

auto IMG_20210906_095644

Kurz začíná 5.11.2021 v 10:00.

 

Zobrazit celý článek »

Hravý akvarel – Neděle 28.11. 2021

Share Button

Srdečně Vás zveme na kurz hraní si s akvarelem, vodovkami, anilinkami spolu s dalším materiálem a pomůckami. Na tomto kurzu budeme malovat vodovými barvami volně, budeme rozvíjet naši kreativitu a fantazii, vyzkoušíme si co všechno se dá s barvami dělat. Vytvoříme neotřelá díla, která budou zajímavá nejen samotným procesem tvorby ale také výslednou strukturální malbou.

akvarel - různé techniky

Základy malby – Malba špachtlí 4. 12. 2021

Share Button

IMG_3909IMG_E5551

Rádi byste začali s barvou, ale nevíte, jak na to nebo naopak už máte zkušenost, ale rádi byste se naučili technikám jiným, než jen pouze práci se štětcem? Nebaví vás detaily?
V tomto jednodenním kurzu společně nahlédneme do tajů malby obrazů pomocí malířské špachtle namísto štětce. Zobrazit celý článek »

Vánoční akvarel I – Neděle 12. 12. 2021

Share Button

Srdečně Vás zveme na kurz malby akvarelem se zaměřením na vánoční tématiku. Na kurzu vám poradíme jaké vybavení a materiál pro malbu akvarelem zvolit, naučíte se základní přístupy a pravidla, která jsou dobrá při malbě uplatňovat. Zabrousíme do teorie míchání barev, poradíme si s nanášením lazur a usmějeme se nad akvarelovou náhodou :).

akvarel - vánoce

Zobrazit celý článek »

Vánoční akvarel II – Neděle 19. 12. 2021

Share Button

Srdečně Vás zveme na kurz malby akvarelem se zaměřením na vánoční tématiku. Na kurzu vám poradíme jaké vybavení a materiál pro malbu akvarelem zvolit, naučíte se základní přístupy a pravidla, která jsou dobrá při malbě uplatňovat. Zabrousíme do teorie míchání barev, poradíme si s nanášením lazur a usmějeme se nad akvarelovou náhodou :).

akvarel - vánoce

 

Kurz je obdobou vánočního akvarelu I., oba kurzy jsou na sobě nezávislé a ve II. si opět zopakujeme základy.

Zobrazit celý článek »